ATRAKCJE
  • Zoo Charlotta
ZOO Charlotta z Krainą Bajek i Fokarium - to moc niezapomnianych wrażeń dla małych i dużych! Park linowy, na którego trasach nie zabraknie emocjonujących przeszkód. Jazda konna dostosowana do umiejętności jeźdźca. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i łowiska – piękne Jezioro Zamełowskie obfituje w różne gatunki ryb.
  • Wodne ZOO Safari
Na terenie ZOO Charlotta, przy nadbrzeżu Kapitan zaprasza na wodne ZOO Safari, czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabiera uczestników w podróż dookoła świata. Nasze tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia odkryją przed Państwem wiele ciekawostek, a rejs ukoronowany zostanie zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda. Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie łodzie motorowe MS Ustka i MS Darłowo, które na swój pokład zabierają każda po 26 pasażerów. Na naszych gości czeka dziesięć wysp zamieszkałych m.in. przez: kangury, zebry, makaki japońskie, lemury, kapucynki czubate, strusie, emu i bociany, a po wodzie pływa kilkanaście gatunków gęsi i kaczek. Po zakończonym rejsie zapraszamy na chwilę wytchnienia i relaksu do znajdujących się nieopodal nadbrzeża: punktu gastronomicznego i placu zabaw.
  • Kraina bajek
Zwiedzając Krainę Bajek dzieci wkraczają w świat dziecięcej literatury. Spotkać tu można Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Złotą Rybkę. Naszych zaczarowanych przyjaciół wyrzeźbili znani twórcy ludowi.
  • Fokarium
Dnia 1 lipca 2013 roku otworzyliśmy jedno z największych w Polsce fokariów. Mieszka w nim obecnie 5 samców bałtyckiej foki szarej (Halichoerus grypus). Zwierzęta do dyspozycji mają 3 baseny o łącznej powierzchni 1500m² i objętości prawie 3 milionów litrów wody. W Fokarium Charlotta dzięki specjalnym szybom mają Państwo możliwość obserwacji fok także pod wodą! Te wyjątkowe zwierzęta, które na lądzie poruszają się nieco niezgrabnie pod wodą są pełne gracji. • Na wodzie Malownicze Jezioro Zamełowskie stwarza szerokie możliwości uprawiania wodnych sportów i odpoczynku na łonie natury. Zapierające dech w piersi widoki towarzyszą naszym gościom podczas spływów kajakowych czy rejsów łódką.
  • Park linowy
Amatorów dużych dawek adrenaliny zapraszamy do naszego parku linowego. Jest to jeden z największych tego typu obiektów na Pomorzu! Trasy linowe rozmieszczone są w lesie, a jedna z nich przebiega częściowo nad Jeziorem Zamełowskim. Zjazd tyrolski nad taflą jeziora dostarcza niezapomnianych wrażeń każdemu miłośnikowi linowych atrakcji. Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy miniprzeszkody linowe, które nasi najmłodsi goście mogą pokonać samodzielnie i bezpiecznie!
  • Jazda konna
Mieszkańcy naszej stajni "Pod Żelazną Podkową" to m.in. konie szlachetnej półkrwi, wielkopolskie, huculskie, zimnokrwiste oraz kuce. Wszystkie otaczamy profesjonalną troską i opieką. Przy stajni działa szkoła jeździecka, w której, pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, swoje umiejętności mogą zdobywać i doskonalić jeźdźcy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania
  • Amfiteatr
Jedną z największych muzycznych atrakcji na Pomorzu jest pięknie położony, leśny amfiteatr w Dolinie Charlotty. Amfiteatr jest w stanie pomieścić 10-tysięczną widownię; posiada także pełne zaplecze, umożliwiające wygodną i bezproblemową obsługę wydarzeń kulturalnych, odbywających się u nas w sezonie letnim. Podczas imprez, przy amfiteatrze funkcjonuje letni bar grillowy.