Na statku do dyspozycji pasażerów znajduje się restauracja oraz kawiarnia, z możliwością zmiany w salę konferencyjną. Ponadto do dyspozycji gości przeznaczone są obszerne pokłady słoneczne. Eleganckie wnętrze statku zapewnia poczucie komfortu w trakcie trwania rejsu, natomiast proponowana oferta gastronomiczna z pewnością zaspokoi gusta wytrawnych smakoszy.
Program:
06.00 – rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu. Odprawa graniczna, zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”;
07.00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo;
07.00 – 11.30 – pobyt na statku; śniadanie (usługa dodatkowo płatna); projekcja filmów video;
11.30 – przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie); spotkanie z pilotem. Trasy wycieczek do wyboru:

WARIANT I

4-ro godzinna wycieczka objazdowa, z udziałem polskiego przewodnika. Wycieczka rozpoczyna się w porcie w Nexo o godz. 12.00. Przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum. Przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Svaneke jest najmniejszym miastem w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie połozony, tętniacy życiem rynek. Jest tu Svanake Bryhus jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starch receptur borholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym. Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej. Warto zwiedzić również niewielką hutę szkła. Odjazd o godz. 13.00 Przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1- godzinny postój przy Hammershus, gdzie można zwiedzić ruiny tego potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej. Odjazd o godz. 14.45. Przejazd przez Rutsker, Klemensker, Arsballe, las Almindingen, Vestemarie, przyjazd do Nylars i postój 15 min. Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą. Jest to najlepiej zachowany kościół rotundowy na wyspie. Dalszy przejazd przez Aakirkeby i powrót do Nexo o godz. 16.00. Uwaga: Program wycieczki może ulec zmianie, bez oddzielnego powiadamiania.

WARIANT II

Jest to trwająca 5 godzin wycieczka, z wariantu 1-go poszerzona o wizytę w centrum edukacyjnowystawienniczym NATURBORNHOLM. NATURBORNHOLM to klucz do zrozumienia i poznania wyspy. Jest to największa inwestycja od czasów budowy zamku Hammershus i jedna z największych atrakcji wyspy. Od 2005 roku posiada on czterogwiazdkowy znak jakości turystycznej. To wspaniałe multimedialne centrum wystawiennicze, poprzez możliwość aktywnego dostępu do wiedzy, jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś interesującego. Podróż w maszynie czasu, spotkanie oko w oko z bornholmskim dinozaurem, akwarium o pojemności 90 tyś. litrów, z rybami Morza Bałtyckiego oraz inne atrakcje sprawiają, że wielu turystów odwiedza to miejsce ponownie, za każdym razem odkrywając nowe tajemnice wyspy. Koniec wycieczki ma miejsce w Nexo o godz. 16.00.
Cennik wycieczek fakultatywnych:
  • wariant nr 1 - 90 zł/osoba
  • wariant nr 2 - 125 zł/osoba
W cenie biletu na rejs nie jest zawarta cena wycieczki.
16.00 – 17.00 – zakończenie wycieczki; czas wolny w Nexo; Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Zaraz przy portowym bulwarze mieści się Nexo Muzeum, gdzie prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii miasta, rybactwa oraz żeglugi i ratownictwa morskiego. Warto też zobaczyć m. in. Studnię Wspomnień, Ratusz, Dom dziecinny Martina Andersena i jego wyrzeźbioną głowę przed Salonem Pamięci, Dom Marynarza, który służył niegdyś jako szkoła, Kościół, Szkołę Kościelną oraz Ogród Tropikalny, zwany także „Parkiem Motyli”.
17.00 zaokrętowanie na statek;
17.30 – wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu;
17.30 – 22.00 – w czasie rejsu: obiadokolacja (usługa dodatkowo płatna);
22.00 – przypłynięcie do Kołobrzegu.